Jak poprawnie korzystać z wosku do kominka?...


Autor: mojewnetrzadomu | Kategorie: dom 
20 lutego 2019, 13:14

Wiele osób, przyzwyczajonych do tej pory do korzystania ze świec zapachowych, waha się przed sięgnięciem po woski. Ich sposób użycia na pierwszy rzut oka wydaje się im niejasny, a niskie w stosunku do świec ceny powodują pytania o jakość. Warto jednak nauczyć się, jak właściwie stosować woski - jedna lub dwie próby wystarczą, by zakochać się w nich na długie lata.

Od czego zacząć przygodę z woskami?

woodwick woski

Wybranie wosku wysokiej jakości to podstawowy krok do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów. Tak się składa, że nawet woski najlepszych producentów, takie jak Woodwick wosk, dostępne są na rynku w na tyle atrakcyjnych cenach, że nie warto sięgać po produkty niewiadomego pochodzenia. Olejki eteryczne, którymi nasycone są wysokojakościowe woski Woodwick, roztoczą wokół woń nieporównywalną do syntetycznych zapachów.

Z ogromnej palety dostępnych wosków dobrze jest na początek sięgnąć po zapach znany i lubiany w formie świecy, by przekonać się, jak zmiana sposobu dystrybucji zapachu wpłynie na jego oddziaływanie. Nie ma potrzeby, by w kominku umieszczać całość zawartości opakowania - wystarczy ukruszyć fragment, by przekonać się, czy zapach jest wystarczająco intensywny. Niektóre woski, jak choćby woski Woodwick, sprzedawane są z podziałem na wygodne w użyciu kostki - jedna z nich zapewni nam aromat przez około 2,5 godziny.

Co jeszcze trzeba wiedzieć?



Kominek, w którym topimy wybrany wosk, powinien być nieco wyższy od typowego gadżetu przeznaczonego do aromaterapii olejkami, dobrze również, jeśli w środku będzie miał więcej przestrzeni. Na misie na górze umieszczamy wosk, natomiast za jego podgrzewanie odpowiadać będzie zwykły tealight, koniecznie bezzapachowy.

By usunąć wosk z powierzchni kominka, a na jego miejsce włożyć inny zapach, można go albo lekko pogrzać po ostygnięciu (wtedy będzie łatwiej odchodzić), albo wstawić całość na chwilę do lodówki lub zamrażarki. Stosując ten drugi sposób, trzeba jednak poczekać, aż kominek wystygnie całkowicie - większość wyrobów ceramicznych nie jest odporna na nagłe zmiany temperatur, co spowoduje pęknięcie.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz